Zapięcia 

Każdy kolarz - i nie tylko - wie zapewne, do czego służą zapięcia rowerowe. Chronią one jednoślad przed wszystkimi potencjalnymi złodziejami. W zależności od konstrukcji zapewniają one różny poziom bezpieczeństwa - od podstawowego, aż po zaawansowany.

Podstawową ochroną jednośladu jest zapięcie spiralne, które dla złodzieja jest bliższe ozdobie niż faktycznemu zabezpieczeniu. Jego konstrukcja bazuje na stalowej lince otoczonej tworzywem zapobiegającej zarysowaniom roweru. Zamykana jest - zależnie od modelu - na klucz lub na szyfr. Mimo ograniczonej ochrony jest to dobre zabezpieczenie w mniejszych miastach, gdzie kradzież jest rzadkością, jak również do przypięcia roweru w chronionym bloku lub biurze.

Lepszą ochronę zapewnia łańcuch - jego sforsowanie to dla złodzieja już pewna gratka. Nie jest to jeszcze najwyższa jakość, ale pozwala już bezpiecznie zostawić rower w ruchliwej części miasta.

Najwyższą jakość to z całą pewnością U-Lock. Wykonana ze wzmocnionej stali podkowa zapewnia naprawdę wysoką ochronę przed przecinaniem, zgniataniem i wyginaniem - na tyle dużą, by większość złodziei zwyczajnie nie chciała nawet próbować jej sforsować. Nie jest on jednak zbyt poręczny, dlatego też w ofercie zawarliśmy również łańcuch Romet Bordo 5900 oferujący ochronę U-Lock'a połączoną z elastycznością łańcucha.

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

QR code

Menu