Pedały 

Pedały są nieodłączną częścią roweru, bez której ciężko jest nawet go sobie wyobrazić. Każdy zna zapewne ich zastosowanie - pozwalają one przenieść moc rowerzysty na koło, dzięki czemu jednoślad może poruszać się do przodu. Wyróżnia się dwa rodzaje pedałów: zatrzaskowe i platformowe. Oba rodzaje dostępne są w naszej ofercie, dlatego możecie wybrać taki, który bardziej odpowiada Waszym potrzebom.

Zwykłe rowery nieprzeznaczone do wyścigów czy na trasę zaopatrzone są przeważnie w pedały platformowe. Są one dość uniwersalne, dlatego przeważnie wykorzystywane są w rowerach miejskich oraz tych przeznaczonych do jazdy codziennej. Nie wymagają one żadnych dodatkowych akcesoriów takich jak obuwie czy nakładki, są więc idealne do codziennej jazdy z domu do pracy czy szkoły.

Pedały zatrzaskowe używane są natomiast w tandemie z butami do jazdy na rowerze - są one zbudowane w taki sposób, by można było obuwie tego typu zahaczyć o pedał, dzięki czemu stopa nie tylko naciska, ale ciągnie go także do góry i do tyłu. Dzięki temu traci się znacznie mniej mocy i można osiągnąć dużo lepsze efekty jazdy bez dodatkowego wysiłku. Trzeba jednak przywyknąć do tego typu pedałów, gdyż w razie zagrożenia trzeba szybko zareagować i wypiąć stopę - zwykle przyzwyczajenie do nich to raptem kilka pierwszych jazd, a możliwości rekompensują tę konieczność z nawiązką. Przeznaczone są przede wszystkim dla profesjonalistów, dla których każda sekunda jest ważna, jak również dla osób jeżdżących dużo, często i daleko.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

QR code

Menu