Giant Talon 0 2023
search
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023
 • Giant Talon 0 2023

Giant Talon 0 2023

Wysyłka w ciągu 3-4 dni roboczych

Darmowa dostawa kurierem
100 dni na wymianę lub zwrot
4 298,00 zł
Wysyłka w ciągu 24h
Rozmiar:

Rower Giant Talon 0 to doskonały wybór dla entuzjastów jazdy górskiej, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych rowerzystów. Ten model to połączenie wytrzymałości, lekkości i nowoczesnej technologii, które razem tworzą niezawodny sprzęt do pokonywania trudnych tras.

Aluminium ALUXX - sekret wytrzymałości roweru Giant Talon 0

Rama roweru Giant Talon 0 została wykonana z aluminium ALUXX, materiału o wyjątkowych właściwościach. Aluminium to metal o niskiej gęstości, co przekłada się na mniejszą masę całego roweru. Jest to szczególnie istotne dla rowerzystów, którzy cenią sobie lekkość sprzętu, umożliwiającą łatwiejsze pokonywanie podjazdów czy przenoszenie roweru. Jednocześnie aluminium ALUXX charakteryzuje się dużą wytrzymałością, co sprawia, że rama jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Dzięki temu rower Giant Talon 0 jest nie tylko lekki, ale także trwały i niezawodny.

Pokonaj nierówności z amortyzowanym widelcem Giant SXC32-2 RL

Na przedzie ramy umieszczono amortyzowany widelec Giant SXC32-2 RL o skoku 100 mm. Jest to kluczowy element roweru, który ma za zadanie pochłaniać drgania powstające podczas jazdy po nierównym terenie. Widelec roweru Giant Talon 0 wyposażony jest w regulowaną sprężynę powietrzną, co pozwala na dostosowanie jego pracy do masy użytkownika. Dzięki temu, niezależnie od wagi rowerzysty, widelec zapewnia optymalne działanie, skutecznie pochłaniając drgania i wspierając pokonywanie nierówności.

Rower Giant Talon 0 - przygotowany na każde warunki

Rower Giant Talon 0 opiera się na 29-calowych kołach, wykonanych z tego samego lekkiego i wytrzymałego aluminium, co rama. Koła te są wyposażone w szerokie opony Kenda Booster o wymiarach 2,4 cala. Opony te charakteryzują się dużą powierzchnią styku z podłożem, co przekłada się na lepszą przyczepność i stabilność jazdy. Dzięki temu rower sprawdza się na różnorodnych nawierzchniach - od gładkiego asfaltu, przez szutry, po trudne, górskie szlaki. Szerokie opony doskonale radzą sobie również w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg, co czyni rower Giant Talon 0 sprzętem na cały rok.

Jak technologia Shimano zmienia jazdę na rowerze Giant Talon 0?

Napęd roweru Giant Talon 0 to nowoczesny układ 1x12, zbudowany na bazie komponentów Shimano Deore. Ten układ napędowy składa się z jednej tarczy z przodu i 12-rzędowej kasety z tyłu, co pozwala na szeroki zakres przełożeń, a jednocześnie eliminuje potrzebę dodatkowej przerzutki przedniej. Dzięki temu rower jest lżejszy, a system napędowy prostszy i mniej podatny na awarie.

Komponenty Shimano Deore są znane z wysokiej jakości i niezawodności, co przekłada się na płynną i precyzyjną pracę napędu. Manetki umożliwiają łatwe i szybkie zmiany biegów, nawet podczas intensywnej jazdy w trudnym terenie. Dzięki temu rowerzysta może skupić się na trasie, a nie na obsłudze sprzętu.

Do zatrzymywania roweru Giant Talon 0 zastosowano popularne hamulce hydrauliczne Shimano MT200. Hamulce te działają na zasadzie przekazywania siły przez ciecz (olej hydrauliczny), co zapewnia dużą moc hamowania i precyzyjne dozowanie siły. Hamulce hydrauliczne są również mniej podatne na wpływ warunków atmosferycznych, co oznacza, że działają skutecznie zarówno w upale, jak i w deszczu czy śniegu. Tarcze hamulcowe Shimano RT-10 o średnicy 180mm z przodu i 160mm z tyłu zapewniają doskonałe rozpraszanie ciepła, co jest szczególnie ważne podczas długich zjazdów.


Kolor Blue Ashes

Rama aluminium ALUXX, zintegrowane mocowania nóżki KS18, błotnika i bagażnika, post-mount disc, oś QR 135mm, max. rozmiar opony 27.5x2.4" lub 29x2.4"

Widelec SXC32-2 RL 29, powietrzny, QR 100mm, aluminiowa rura sterowa, 80mm skoku (27.5") / 100mm skoku (29")

Tylny amortyzator N/A

Kierownica Giant Connect Trail, 31.8mm, aluminium

Chwyty Giant Sole-O

Wspornik kierownicy Giant Sport, 31.8mm, kąt 7°, aluminium

Wspornik siodła Giant Sport, 30.9mm, aluminium

Siodło Giant Sport

Pedały MTB

Manetki Shimano Deore M6100, 1x12

Przerzutka przednia N/A

Przerzutka tylna Shimano Deore M6100

Hamulce Shimano Deore BR-MT200, hydrauliczne, tarcze Shimano RT-10 [P]180mm/[T]160mm

Dzwignie hamulca Shimano Deore BL-MT200

Kaseta / Wolnobieg Shimano Deore M6100, 12-rzędowa, 10-51

Łańcuch KMC X12

Mechanizm korbowy ProWheel MPX, 30t (27.5) / 32t (29), zintegrowana oś

Środek suportu ProWheel PW-BB73+, BSA

Obręcze Giant GX03V 29 / 27.5, ETRTO: 21-622 / 21-584, dwuścienne, aluminium

Piasty Shimano [P]HB-MT200 / [T]FH-MT401, CenterLock

Szprychy Stal nierdzewna [P]32/[T]32

Opony Kenda Booster, 27.5x2.4" / 29x2.4", 30 TPI

Dodatki N/A

Waga orientacyjna 29": 13,3 kg (rozmiar M)

Giant
Indeks
2201104184
Typ hamulca
Tarczowy hydrauliczny
Rok modelowy
2023
Płeć
Męski
Typ ramy
Aluminium
Typ widelca
Aluminium
Rozmiar koła
29"

Specyficzne kody

ean13
4712878725126

Dostawa roweru gotowego do jazdy

Dostawy rowerów firmy Giant i Liv realizowane są wyłącznie w sposób bezpośredni, a dostarczany rower jest już złożony przez nasz serwis.

Obowiązkowy przegląd

Nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu roweru. Z własnego doświadczenia zalecamy wykonać ten przegląd przed upływem połowy podanego czasu, o ewentualnej opłacie decyduje serwis.

Warunki gwarancji Giant oraz Liv obowiązujące od 5.04.2023

Giant Polska udziela gwarancji wyłącznie na ramy, sztywne widelce oraz oryginalne (zamontowane fabrycznie) komponenty każdego nowego roweru Giant/Liv w zakresie wad materiałowych i technologicznych, na niżej opisanych warunkach:

Gwarancja dożywotnia:

 • udzielana jest na ramę roweru dla pierwszego właściciela, z wyjątkiem modeli przeznaczonych do zjazdów, pod warunkiem wykonania pierwszego przeglądu u autoryzowanego sprzedawcy nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu roweru. Przegląd może być dodatkowo płatny, o ewentualnej wysokości opłaty decyduje autoryzowany sprzedawca Giant/Liv. O wysokości opłaty uprawniony z gwarancji zostanie powiadomiony przed przystąpieniem do przeglądu.

Gwarancja na okres 5 lat:

 • udzielana jest na ramę roweru pierwszemu oraz każdemu kolejnemu właścicielowi na okres 5 lat od daty zakupu pierwszego właściciela, z wyjątkiem modeli przeznaczonych do zjazdów, w przypadku niewykonania pierwszego przeglądu (o którym mowa powyżej) bądź wykonania go po upływie 3 miesięcy od daty zakupu roweru.

Gwarancja na okres 10 lat: 

• udzielana jest na widelce sztywne.

Gwarancja na okres 3 lat: 

• udzielana jest na ramę roweru w modelach przeznaczonych do zjazdów.

Gwarancja na okres 2 lat:

 • udzielana jest na wszystkie pozostałe części, w tym m.in. elementy zawieszenia tylnego i łączniki zawieszenia, z wyłączeniem: części innych marek niż Giant/Liv, widelców amortyzowanych oraz tylnych amortyzatorów niebędących własnością Giant/Liv. Wszystkie części innych marek niż Giant/Liv podlegają wyłącznie gwarancji  udzielonej przez ich oryginalnego producenta, o ile taka została udzielona.

Gwarancja na okres 1 roku:

 • udzielana jest na powłokę lakierniczą i elementy grafiki.

UWAGA: 

Użytkownik nowego roweru Giant/Liv, który chce skorzystać z dożywotniej gwarancji na ramę, z wyjątkiem ram przeznaczonych do zjazdów, zobowiązany jest do wykonania pierwszego przeglądu u autoryzowanego sprzedawcy firmy Giant/Liv nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu roweru, co musi być potwierdzone wpisem w karcie gwarancyjnej. W przypadku niewykonania przeglądu, o którym mowa, bądź wykonania go później niż po 3 miesiącach, obowiązuje gwarancja pięcioletnia. W terminie 14 dni od dnia otrzymania reklamacji Giant Polska udzieli uprawnionemu z gwarancji odpowiedzi na reklamację, w której ustosunkuje się do zgłoszonych zastrzeżeń i roszczeń oraz postawionych zarzutów. W odpowiedzi na reklamację Giant Polska wskaże czy zgłoszona reklamacja jest zasadna i zostanie uwzględniona czy też nie zasługuje na uwzględnienie, a następnie uzasadni zajęte stanowisko. Uprawniony z gwarancji może żądać naprawy lub wymiany komponentów, co do których wnosi reklamację z tytułu ich niezgodności z umową.

Giant Polska może dokonać wymiany, gdy uprawniony z gwarancji żąda naprawy lub może dokonać naprawy, gdy uprawniony z gwarancji żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie reklamowanego komponentu do zgodności z umową w sposób wybrany przez uprawnionego z gwarancji jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Giant Polska. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla Giant Polska, może on odmówić doprowadzenia komponentu do zgodności z umową.

Przy ocenie nadmierności kosztów Giant Polska uwzględnia wszelkie okoliczności sprawy, w szczególności znaczenie braku zgodności komponentu z umową, wartość komponentu zgodnego z umową oraz nadmierne niedogodności dla uprawnionego z gwarancji powstałe wskutek zmiany sposobu doprowadzenia komponentu do zgodności z umową.

Giant Polska dokonuje naprawy lub wymiany poszczególnych wadliwych komponentów (części) na wolne od wad, o tej samej lub większej wartości w terminie do 45 dni (termin podyktowany i uzasadniony koniecznością sprowadzenia części podlegających wymianie) od daty otrzymania reklamacji uwzględniając specyfikę danego komponentu oraz cel, w jakim uprawniony z gwarancji go nabył. Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi Giant Polska.

Uprawniony z gwarancji udostępnia Giant Polska komponenty podlegające naprawie lub wymianie. Giant Polska odbiera od uprawnionego z gwarancji komponenty podlegające naprawie lub wymianie na swój koszt.

Jeżeli komponent, którego jakość jest kwestionowana został zamontowany przed ujawnieniem się braku jego zgodności z umową, Giant Polska demontuje komponent oraz montuje go ponownie po dokonaniu naprawy lub wymiany albo zleca wykonanie tych czynności na swój koszt.

W każdym przypadku gwarancja rozpoczyna swój bieg od daty zakupu roweru.

WYMAGANIA ODNOŚNIE DO MONTAŻU 

Niniejsza gwarancja obejmuje wyłącznie nowe rowery oraz ramy zakupione u autoryzowanego sprzedawcy Giant/Liv i przygotowane przez tego sprzedawcę do użytkowania.

OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

 Cały rower wraz z wyposażeniem nie podlega wymianie lub zwrotowi.

WYŁĄCZENIA GWARANCJI 

Niniejsza gwarancja nie obejmuje: • normalnego zużycia części eksploatacyjnych m.in. takich jak opony, łańcuchy, oświetlenie, baterie, zębatki, klocki i tarcze hamulcowe, linki i przerzutki, gdy nie występują wady materiałowe lub technologiczne; • modyfikacji produktu w stosunku do oryginalnej konstrukcji; • uszkodzeń wynikłych z nieprzestrzegania instrukcji obsługi; • uszkodzeń powłoki lakierniczej wynikających z narażenia roweru na działanie ekstremalnych warunków, także klimatycznych, lub używania go w takich warunkach; • uszkodzeń roweru wywołanych uprawianiem sportów wyczynowych oraz skutków uprawiania takich sportów w postaci wypadków i obrażeń ciała; • korozji będącej wynikiem niewłaściwej konserwacji, eksploatacji lub przechowywania produktu; • niewłaściwej konserwacji, montażu części lub złożenia produktu; • uszkodzeń połączeń gwintowych.

UTRATA GWARANCJI 

Uprawnienia z tytułu gwarancji wygasają w następujących przypadkach: • upływ terminu gwarancji; • niewypełnienie karty gwarancyjnej; • dokonywanie napraw i/lub modyfikacji roweru poza serwisami autoryzowanych sprzedawców firmy Giant/Liv; • nieprzestrzeganie zaleceń Podręcznika Użytkownika, zwłaszcza dotyczących prawidłowej eksploatacji i konserwacji; • używanie roweru niesprawnego lub uszkodzonego, co może doprowadzić do dalszych jego uszkodzeń, a także do obrażeń ciała użytkownika.

POZOSTAŁE POSTANOWIENIA

Wszelkie roszczenia wynikające z niniejszej gwarancji powinny być zgłaszane autoryzowanemu sprzedawcy Giant/Liv. Do rozpatrzenia roszczenia z tytułu gwarancji wymagany jest wiarygodny dowód zakupu oraz prawidłowo wypełniona karta gwarancyjna. Roszczenia zgłaszane poza krajem zakupu mogą wiązać się z opłatami oraz innymi ograniczeniami. Okres gwarancyjny i szczegółowe postanowienia mogą się różnić w zależności od kraju i/lub od typu roweru. Niniejsza gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o braku zgodności towaru z umową oraz przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.